reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konkurs EkoAkcja!


14 stycznia 2011

Szanowni Państwo,

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do udziału w konkursie organizowanym przez Rekopol Organizacja Odzysku S.A. skierowanym do szkół gimnazjalnych z obszaru całego kraju.

Konkurs polega na  rozpoznaniu wybranego problemu ekologicznego pojawiającego się w środowisku lokalnym uczestników, zdiagnozowaniu jego przyczyn, zbadaniu świadomości społeczności lokalnej, lokalnych władz, przygotowaniu propozycji poprawy oraz stworzeniu prezentacji podsumowującej. Poza poruszeniem istotnych zagadnień z zakresu ekologii przedsięwzięcie wiąże się z wykorzystaniem najnowszych technik informatycznych oraz Internetu.

W projekcie uczestniczyć będzie grupa uczniów reprezentujących szkołę oraz nauczyciel, którego zadaniem będzie koordynacja działań swojej grupy i akceptacja kolejnych kroków projektu. Konkurs jest elementem obchodów 10-lecia funkcjonowania w Polsce systemu recyklingu i odzysku odpadów opakowaniowych.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy:

- stworzyć zespół projektowy pod opieką nauczyciela,
- zgłosić go do konkursu,
- rozpoznać problem środowiskowy z zakresu tematyki odpadowej w najbliższym otoczeniu,
- zdiagnozować jego przyczyny,
- zaproponować działania służące poprawie sytuacji,
- za pomocą specjalnej aplikacji stworzyć prezentację podsumowującą projekt i będącą przedmiotem oceny.

Czekamy na projekty o tematyce odpadowej w najbliższym otoczeniu uczestników, dotyczące m.in. segregacji odpadów, dzikich wysypisk, problematyki odzysku poszczególnych surowców wtórnych (papier, plastik, metal, szkło), świadomości ekologicznej mieszkańców w zakresie recyklingu czy ograniczania ilości powstających odpadów poprzez dokonywanie świadomych zakupów.

Szanowni Państwo - nie czekajcie, zmotywujcie swoich uczniów do stworzenia projektu, który może być impulsem do poprawy środowiska w Państwa okolicy, okazją do poszerzania umiejętności Państwa uczniów oraz szansą na zdobycie atrakcyjnych  nagród dla szkoły.

Nagroda główna - tablica interaktywna z pewnością będzie dla Państwa wsparciem w prowadzeniu zajmujących lekcji na każdym poziomie edukacji.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin znajdą Państwo na stronie internetowej www.eko-akcja.pl

W razie pytań proszę o kontakt:
Monika Kulikowska
Koordynator projektu Eko-akcja
Rekopol Organizacja Odzysku S.A.
02 - 757 Warszawa
ul. Pory 59
tel. (22) 436 78 30 - 33 wew. 125
e-mail: m.kulikowska@rekopol.pl