reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Śląskie otrzyma 500 mln zł


20 grudnia 2010

Blisko 500 mln zł unijnych środków napłynie w najbliższych latach do woj. śląskiego na projekty w zakresie gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami. Łączna wartość planowanych inwestycji tego rodzaju przekracza 800 mln zł.

Takie dane przedstawił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który jest instytucją wdrażającą dla tego typu projektów wartości do 25 mln euro, dofinansowanych z unijnego programu "Infrastruktura i Środowisko". Fundusz zawarł już 13 umów na dotacje do takich inwestycji.

- Taka wielkość unijnego dofinansowania to jeden z najlepszych wyników w kraju. Oznacza to wybudowanie 320 km nowej sieci kanalizacyjnej i 13 km nowej infrastruktury wodociągowej oraz trzy nowoczesne zakłady gospodarki odpadami - poinformował Piotr Biernat z katowickiego Funduszu.

Stworzona dzięki tym projektom nowa infrastruktura będzie służyć ponad 600 tys. mieszkańców regionu. Projekty realizują samorządy oraz przedsiębiorstwa komunalne.

Z danych resortu środowiska wynika, że woj. śląskie należy do krajowych liderów wykorzystania środków z Funduszu Spójności na ochronę środowiska. - Nigdy wcześniej region nie otrzymał tak dużego wsparcia w zakresie ochrony środowiska ma dostosowanie warunków życia do standardów europejskich - ocenił Biernat.

Fundusz dofinansowuje również modernizacje i rozbudowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji, na które nie starczyło środków unijnych. Przez najbliższe pięć lat będzie mógł przekazywać samorządom z woj. śląskiego na te cele po 100 mln zł rocznie.

Źródło: PAP

« powrót