reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nadchodzą zmiany w gospodarowaniu odpadami!


15 grudnia 2010

[b]Start do śmieci[/b]

Dziś po południu ruszają sejmowe prace nad reformą gospodarki odpadami. Przypomnijmy, że zaakceptowany przez rząd projekt ustawy zakłada przejęcie własności odpadów przez gminy.

Minister środowiska, prof. Andrzej Kraszewski poinformował, że według badań Homo Homini 82 proc. Polaków akceptuje przejęcie władztwa nad śmieciami przez samorządy i zgadza się na ponoszenie związanej z tym stałej opłaty.

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (druk nr 3670) odbędzie się w środę, 15 grudnia w godzinach popołudniowych.

Zgodnie z porządkiem obrad, I czytanie ograniczy się do prezentacji 5-minutowych oświadczeń w imieniu poszczególnych klubów i kół poselskich. Głos zabierze także minister środowiska, który krótko uzasadni konieczność wprowadzenia nowej ustawy.

Projekt zakłada przejęcie własności odpadów przez gminy. Nowa ustawa zobowiązuje gminy do przeprowadzenia przetargów, w których zostaną wyłonione firmy, które zajmą się odbiorem odpadów od właścicieli.

Jednocześnie projekt przewiduje wzmocnienie funkcji kontrolnych gmin tak, aby mogły one monitorować działania podejmowane zarówno przez właścicieli nieruchomości i przedsiębiorców odbierających od nich odpady komunalne.

Nowa ustawa zakłada również wprowadzenie opłaty śmieciowej, którą od właścicieli nieruchomości będzie pobierała gmina. Opłata będzie uwzględniać koszty odbioru, transportu, zbierania, odzysku i recyklingu odpadów.

Źródło: PAP

« powrót