reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wciąż czas dla śmieci


10 grudnia 2010

Dopiero w przyszłym tygodniu ruszą prace parlamentarne nad projektem ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Zgodnie z planem I czytanie projektu odbędzie się 14 grudnia na posiedzeniu plenarnym Sejmu. W praktyce może oznaczać to, że nowa ustawa nie zacznie obowiązywać z początkiem stycznia 2011 r., tak jak chciał minister środowiska.

Projekt nie jest pilny, jest więc mało prawdopodobne, aby posłowie przyjęli go w trakcie najbliższego posiedzenia, które odbędzie się w dniach 14-17 grudnia. I czytanie na posiedzeniu Sejmu zazwyczaj ogranicza się do krótkiego zaprezentowania projektu ustawy i skierowania go przez marszałka do dalszych prac w komisjach sejmowych.

Potwierdzają się zatem tezy, o których pisaliśmy dwa tygodnie temu („Ktoś gra na czas”) - projektem nie zdążą zająć się przed świętami senatorowie. Ostatnie w tym roku posiedzenie odbędzie się bowiem równolegle do posiedzenia Sejmu, tj. w dniach 14–17 grudnia.

Termin wejścia w życie omawianej ustawy ma kluczowe znaczenie dla gmin, które będą miały rok na dostosowanie gospodarki odpadami do wymagań wynikających z nowych przepisów.

Projekt przewiduje na przykład, że w ciągu 6 miesięcy od ogłoszenia ustawy rady gmin będą musiały podjąć uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości oraz w sprawie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Pół roku dano gminom na stworzenie rejestru działalności regulowanej. Z kolei w ciągu 3 miesięcy od jego utworzenia przedsiębiorcy odbierający odpady komunalne będą obowiązani złożyć wniosek o wpis do rejestru działalności regulowanej. W przeciwnym razie nie będą mogli odbierać śmieci od właścicieli nieruchomości.

Nieco więcej czasu, bo aż 18 miesięcy, dano gminom na dostosowanie regulaminów utrzymania czystości i porządku do nowych wymogów.

Źródło: PAP

« powrót