reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ktoś gra na czas


29 listopada 2010

Z każdym dniem maleją szanse na wejście w życie z początkiem roku reformy gospodarki odpadami. Resort środowiska jest pewny swego. Kalendarz prac parlamentarnych wskazuje co innego.

Na miesiąc przed końcem roku ministerstwo środowiska wciąż wierzy, że parlamentarzystom uda się uchwalić ustawę o utrzymaniu czystości i porządku do końca grudnia. Magda Sikorska, rzeczniczka resortu środowiska zapewnia, że minister nie wycofuje się z wcześniejszej zapowiedzi.

– Potwierdzamy, że naszą ambicją jest przeprowadzenie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przez parlament do końca tego roku , tak aby mogła wejść w życie już w styczniu – stwierdza.

– Co prawda resort nie może wpłynąć na prace parlamentu. Natomiast minister Andrzej Kraszewski wielokrotnie deklarował, że będzie wspierał prace legislacyjne nad projektem w Sejmie nawet osobistą obecnością na komisjach sejmowych - jeśli to będzie tylko możliwe z jego strony – przekonuje Sikorska.

Pytanie, czy sama obecność ministra wystarczy. Jak się dowiedzieliśmy w sekretariacie sejmowej komisji ochrony środowiska jest mało prawdopodobne, aby projekt przeszedł całą procedurę legislacyjną do końca tego roku. Nasz rozmówca słusznie zauważył, że projekt nie został jeszcze przesłany do Sejmu, co oznacza, że prawdopodobnie komisja nie zdąży zająć się nim na najbliższym posiedzeniu.

O projekcie nic nie wie także sejmowa komisja samorządu terytorialnego. Jak się dowiedzieliśmy, w planie pracy komisji na najbliższy tydzień nie ma omawianego projektu.

Jak wiadomo, ustawą muszą się także zająć senatorowie, którzy mają 30 dni na podjęcie uchwały. Tymczasem najbliższe i jednocześnie ostatnie przed przerwą świąteczną posiedzenie Senatu zaplanowano na 14-17 grudnia.

Zakładając, że parlamentarzystom jednak uda się przyjąć ustawę przed końcem grudnia, aby weszła w życie musi ją jeszcze podpisać prezydent, który zgodnie z procedurą legislacyjną, ma na to 21 dni.

Źródło: PAP

« powrót