reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Emisja związków węgla - pełna ocena cyklu życia szkła


05 listopada 2010

Przedstawiamy Państwu informację prasową, którą nasza redakcja otrzymała niedawno od przedstawiciela firmy Owens-Illinois, dotyczącą wykonanych na zlecenie firmy badań nad cyklem życiowym opakowania szklanego oraz związanej z nim emisji CO2.
 
Zwróciliśmy się też z prośbą o udostępnienie pełnego tekstu raportu,  który jeśli będzie to możliwe postaramy się także umieścić w serwisie.
 
Zapraszam do zapoznania się z treścią informacji:
 
Największy na świecie producent opakowań szklanych, firma Owens-Illinois, przeprowadziła kompleksowe, globalne badanie nad pełnym cyklem życia opakowań szklanych. Zmierzenie wielkości emisji związków węgla generowanych na każdym etapie życia opakowania szklanego, ma fundamentalne znaczenie dla nowego, ambitnego programu ekologicznego firmy.

Warunkiem skutecznych działań proekologicznych jest dostęp do wiarygodnych informacji o zagrożeniu środowiska naturalnego. Badanie O-I stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony klientów, producentów, detalistów oraz grup ekologicznych na większą jasność sprawozdawczości z zakresu oceny cyklu życia produktów. Jest pierwszym tego typu badaniem w sektorze opakowań, w którym ujęto pełny cykl życia opakowania – od wydobycia surowców po ponowne wykorzystanie lub recykling opakowania. Wykorzystany w badaniach model umożliwia także ocenę danych cyklu życia opakowań z aluminium oraz polietylenu tereftalanu (PET), co pozwala dokonać pierwszych prawdziwych porównań między tymi materiałami.

„Brak spójności między różnymi metodami oceny wielkości emisji związków węgla sprawiał, że porównania między różnymi materiałami były prawie niemożliwe” – powiedział prezes O-I Al Stroucken. „Wiele dokonywanych obecnie ocen uwzględnia tylko niektóre elementy cyklu życia produktu. Klienci często nieświadomie podejmują decyzje o wyborze opakowań na podstawie niepełnych informacji. Uznaliśmy, że należy przyjąć najlepsze metody, by wprowadzić do rozmów na ten temat jasność i stworzyć dokładny obraz umożliwiający porównanie szkła z innymi materiałami do opakowań”.

O-I wykorzystało dane produkcyjne oraz publicznie dostępne informacje dotyczące produkcji aluminium i PET, aby dokonać rzetelnych porównań materiałów opakowaniowych. Model oceny cyklu życia O-I został przetestowany i zatwierdzony przez firmę AMR Research, niezależną firmę specjalizującą się w badaniach globalnych łańcuchów dostaw, zwracającą szczególną uwagę na kwestie ekologiczne.

„Nasza ocena wskazuje wyraźnie, że szkło cechuje się najkorzystniejszymi wskaźnikami emisji związków węgla” – powiedział Jay Scripter, wiceprezes O-I ds. ekologii. „Jeśli przyjrzymy się pełnemu cyklowi życia szkła, łatwo zweryfikować popularne błędne przekonania. Producenci napojów i żywności przejawiający troskę o kwestie ekologiczne powinni wybierać szkło”.

Badania cyklu życia O-I wykazały dodatkowo, że:
•    transport gotowych opakowań szklanych odpowiada jedynie za niewielki ułamek (od 4 do 5 procent) całkowitego poziomu emisji związków węgla.
•    wykorzystanie szkła pochodzącego z recyklingu pozwala ograniczyć ilość energii potrzebnej do wydobycia i przetworzenia surowców. Każde 10 procent zastosowanego w produkcji szkła pochodzącego z recyklingu pozwala obniżyć wielkość emisji związków węgla o około 5 procent i ogranicza zużycie energii o ok. 3 procent.
•    Obecny stopień wykorzystania przez O-I szkła pochodzącego z recyklingu – 47 proc. w skali globalnej – przynosi wystarczające oszczędności w zużyciu energii, by skompensować w całości poziom emisji powstały wskutek przewozu towarów gotowych.