reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dotacja na usunięcie azbestu


26 października 2010

Izba tłumaczy, że związku z likwidacją gminnych i powiatowych funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej finansowanie zadań związanych z ochroną środowiska, których realizacja należy do zadań własnych gminy odbywać się będzie bezpośrednio z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.

Zgodnie z treścią art. 221 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 z późn. zm.), z budżetu mogą być udzielane dotacje dla podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku (w tym dla osób fizycznych) ale tylko na cele publiczne związane z realizacją zadań gminy.

Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje stosowną uchwałę dotyczącą trybu udzielenia dotacji, sposobu jej rozliczenia oraz kontroli wykonania zleconego zadania.

Zatem w takim przypadku gmina może dofinansować z budżetu w ww. sposób zadania związane z ochroną środowiska, w tym likwidację elewacji azbestowych z budynków osób fizycznych lub wspólnot mieszkaniowych, z uwagi na to, iż zadania te mieszczą się w katalogu zadań określonych w art. 400a w związku z art. 403 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.

Źródło: PAP

« powrót