reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Internetowe spotkanie z Ministrem Środowiska


18 października 2010

Czy nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach przyniesie oczekiwaną rewolucję? Czy ewentualnymi karami za niewypełnienie unijnych zobowiązań w zakresie składowania odpadów biodegradowalnych zostaną obciążone gminy i ich mieszkańcy?

Na te i wiele innych pytań dotyczących szykowanej reformy systemu gospodarki odpadami już w najbliższą środę, 20 października, odpowie minister środowiska prof. Andrzej Kraszewski.

Internetowe spotkanie z ministrem rozpocznie się o godz. 10.00. Wejście na czat będzie możliwe ze strony www.samorzad.pap.pl oraz http://chat.pap.com.pl/chat/sais/

Zachęcamy również do przysyłania maili z pytaniami, uwagami i opiniami na adres: samorzad@pap.pl Treść zadawanych na czacie pytań nie może przekroczyć 256 znaków.

Przypomnijmy, prace nad założeniami nowego systemu gospodarki odpadami wchodzą w decydującą fazę. Projekt założeń do ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach czeka na ostateczną akceptację Rady Ministrów.

Rząd wybierze m.in. jeden z trzech wariantów przejęcia przez gminy władztwa nad odpadami. Pierwszy, proponowany przez resort środowiska, przewiduje, że decyzję w tej sprawie będzie podejmowała rada gminy w drodze uchwały.

W tym wariancie, za utrzymanie w należytym porządku, stanie sanitarnym i technicznym urządzeń do zbierania odpadów komunalnych będzie odpowiadał właściciel nieruchomości.

Wariant drugi, forsowany przez UOKiK, ministerstwo finansów i ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji, nie przewiduje zmian w tym zakresie. Oznacza to, że przejęcie przez gminę obowiązków właścicieli nieruchomości będzie się wiązało z koniecznością przeprowadzenia referendum gminnego.

Wreszcie wariant trzeci zakłada, że gmina przejmie władztwo nad odpadami z mocy ustawy. W skrócie, gminy nie będą musiały przeprowadzać referendum gminnego, ani podejmować stosownej uchwały o przejęciu obowiązków właścicieli nieruchomości.
 

Źródło: PAP

« powrót