reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Ekologia dotowana


11 października 2010

Sejm zgodził się na przywrócenie możliwości dofinansowywania prywatnych inwestycji ekologicznych z samorządowych budżetów. Nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska muszą jeszcze zaakceptować senatorowie.

Jak wyjaśniała podczas drugiego czytania projektu sprawozdawca komisji ochrony środowiska posłanka Ewa Wolak (PO), z dniem 1 stycznia 2010 roku uległy likwidacji powiatowe i gminne fundusze ochrony środowiska, a ich środki trafiły do budżetów lokalnych.

W świetle ustawy o finansach publicznych z 2009 r. nie jest jednak możliwe udzielanie dotacji ze środków budżetowych samorządów pochodzących z opłat i kar środowiskowych bezpośrednio osobom fizycznym.

Nowelizacja zakłada przywrócenie możliwości finansowania lub dofinansowania kosztów inwestycji ekologicznych takich jak kolektory słoneczny, przydomowe oczyszczalnie ścieków lub kotły do centralnego ogrzewania prowadzonych przez podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych. Chodzi głównie o osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, przedsiębiorców i inne osoby prawne.

Zasady udzielania dofinansowania (kryteria, tryb postępowania, rozliczanie) mają być ustalane w drodze uchwały przez radę gminy lub radę powiatu. Przekazywanie dotacji celowej ma następować po zawarciu umowy z samorządem.

Nowelizację poparli w piątek wszyscy obecni na sali posłowie - 397 osób. Projekt zmian w Prawie ochrony środowiska trafi teraz do Senatu, który ma 30 dni na zajęcie się dokumentem.

Źródło: PAP

« powrót