reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Sprzątanie Świata 2010 - podsumowanie


01 października 2010

Wrześniowa kulminacja działań podejmowanych przez Polaków w ramach kampanii Sprzątanie Świata Polska przyniosła znakomite efekty. Codziennie dopływają do Nas relacje z lokalnych akcji organizowanych przez samorządy, szkoły, indywidualnych obywateli i innych. Wszystkie ukazują się na stronie Fundacji Nasza Ziemia, zapraszamy do lektury!
 
Finałem tegorocznej akcji był  Piknik Ekologiczny, który odbył się na warszawskim Ursynowie, w sobotę - 18 września 2010 roku w godzinach od 10.00 do 18.00 w Parku im. Romana Kozłowskiego. Gwiazdą wydarzenia była Ewelina Flinta.

Impreza odbyła się w ramach 17 edycji akcji "Sprzątanie świata – Polska", w tym  roku pod hasłem "Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady". Piknik był również częścią projektu „Promocja selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych w wybranych dzielnicach Warszawy”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, realizowanego przez Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” z udziałem partnerów: Fundacji Nasza Ziemia i Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” oraz przy wsparciu sponsorów: firm REKARTON, REKOPOL i BYŚ.

Ideą projektu jest podwyższenie świadomości mieszkańców Warszawy dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych i unaocznienie ścisłego związku pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a indywidualnymi, codziennymi nawykami warszawian. Projekt skierowany jest do mieszkańców stołecznego Ursynowa, Mokotowa i Wilanowa.

Piknik prowadziła pełna pozytywnej energii znakomita, profesjonalna dziennikarka - Zdzisława Guca. Od późnego poranka, do wieczora na scenie prezentowano atrakcyjny program. Imprezę oficjalnie otworzyły i powitały zgromadzonych piknikowiczów Prezeski organizacji współtworzących wydarzenie; Mira Stanisławska-Meysztowicz, prezes Fundacji Nasza Ziemia oraz pani Elżbieta Gołębiewska-Onik, przewodnicząca zarządu Stowarzyszenia „Niepełnosprawni dla Środowiska” Ekon. Obie panie opowiedziały o idei towarzyszącej wydarzeniu i serdecznie zachęciły do pozostania na Kopie Cwila i zwiedzenia stoisk wystawców.
 
Kilkakrotnie w czasie trwania pikniku na scenie ogłaszane były konkursy dla publiczności. Stowarzyszenie Niepełnosprawni dla Środowiska „EKON” zachęcało do wypełniania kuponów znajdujących się na ich stoisku oraz przeprowadziło konkurs z wiedzy na temat selektywnej zbiórki na scenie. Fundacja eprPolska przeprowadziła konkurs na rozpoznawanie głosów ptaków. Dzieci biorące w nim udział, całkiem dobrze poradziły sobie z rozpoznawaniem gatunków ptaków po odgłosach, które wydają. Konkurs na scenie przeprowadziła również przedstawicielka Organizacji Odzysku REKOPOL. Zgniatanie butelek na czas, było nie tylko okazją do wykazania się sprawnością, ale także niosło ze sobą element edukacyjny – dbajmy, aby wyrzucane przez nas odpady miały jak najmniejszą powierzchnię. 
 
 Na scenie pojawiła się też aktorka Sylwia Gliwa, która została honorowym Ambasadorem Fundacji Nasza Ziemia. Aktorka aktywnie promuje idee ochrony i poszanowania środowiska, energii, oszczędności wody i propaguje odpowiedzialny styl życia wskazując na proste, codzienne sposoby zmniejszania naszego wpływu na otaczającą nas przyrodę. Jako Ambasador Fundacji Nasza Ziemia, Sylwia Gliwa angażuje się w programy i działania Fundacji – akcję „Sprzątanie świata – Polska”, Kampanię na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, program „Pomóżmy kasztanowcom” i cykl szkoleń - spotkań dla dzieci i młodzieży.