reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Posprzątane katowickie lasy


28 września 2010

Wrzesień to miesiąc, w którym robimy porządki naszej ziemi. Cały świat, sprząta pozostawione śmieci, o których zapominamy, na co dzień.

„Kilkanaście tysięcy osób wzięło udział w sprzątaniu leśnych szlaków, happeningach, konkursach, koncertach i piknikach organizowanych w 38 nadleśnictwach katowickiej dyrekcji Lasów Państwowych w ramach akcji „Sprzątanie świata”.

Tegoroczna edycja imprezy trwała aż dwa tygodnie. Wydłużenie zaplanowanej pierwotnie na weekend 17-19 września akcji to efekt wyjątkowego zainteresowania nią.

10 września w Koszęcinie w sprzątaniu świata wzięła udział Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka mieszkająca w Australii, która 17 lat temu zorganizowała pierwszą akcję „Sprzątanie świata” w naszym kraju. W tym roku do sprzątania przystąpiły mieszkające w gminie dzieci oraz uczniowie oddalonego o 70 km Zespołu Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej.

Hasłem tegorocznej imprezy było „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. – Jeżeli będziemy segregować odpady, nie będzie konieczności tak intensywnej eksploatacji naszej planety. Dzięki temu więcej gatunków zwierząt oraz roślin będzie mogło przetrwać – tłumaczy Mira Stanisławska-Meysztowicz. – Cieszę się, że dzieci po naszej akcji są odmienione. Wyrosną z nich inni ludzie, bardziej świadomi znaczenia ekologii – dodaje. Jak podkreślają organizatorzy, celem akcji nie jest dokładne wysprzątanie lasu, ale pokazanie, jak szkodliwy wpływ na zachowanie bioróżnorodności mają odpady porzucone w lesie i tym samym nauczenie, że nie powinno się śmiecić.

Po sprzątaniu lasu na dzieci czekały nagrody oraz poczęstunek przy ognisku na terenie kompleksu parkowo-pałacowego będącego siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Spotkanie zakończyli swoim występem artyści „Śląska”, którzy wcześniej w pałacowym parku zasadzili pamiątkową lipę. Imprezę podsumowali Anna Tarkowska z Fundacji „Zielona Liga”, Bogdan Gieburowski, wicedyrektor RDLP w Katowicach, Andrzej Pilot, wiceprezes WFOŚiGW w Katowicach, oraz gospodarze: nadleśniczy Zdzisław Unglik i Grzegorz Ziaja, wójt Koszęcina” – informują Lasy Państwowe na swojej stronie internetowej.

Nie zapominajmy o sprzątaniu i segregacji śmieci, na co dzień. Tylko w ten sposób możemy przyczynić się do polepszenia, warunków i czystości naszej ziemi.