reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dziś Dzień bez Samochodu! Oszczędź sobie i środowisku.


22 września 2010

Przejedź się komunikacją miejską, rowerem, a jeśli nie masz daleko do pracy, szkoły, czy na zakupy – idź piechotą. To ulga dla Twojego portfela i korzyść dla zdrowia. Ministerstwo Środowiska zachęca, kierowców: „Na krótkie dystanse wybierz inne ogumienie”.

Dziś (22 września) przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji zarówno duże jak i małe miasta w Polsce oferują swoim mieszkańcom coś specjalnego: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską (m.in. Warszawie, Opolu, Krakowie, Szczecinie, Puławach, Lublinie) albo darmowe wypożyczalnie rowerów. W 113 miastach w całej Polsce odbywają się pikniki rodzinne i festyny.

W Warszawie, podczas happeningu Ministerstwa Środowiska przy Placu Defilad od godz. 10:00 od 10:00 do 14:00 można zmierzyć emisję CO2 wytwarzanego podczas korzystania z różnych rodzajów transportu, przekonać się o konsekwencjach wypadków samochodowych na symulatorze zderzeń oraz otrzymać energooszczędne żarówki za oddanie zużytych baterii i okazanie ważnej karty miejskiej.

Dzień bez samochodu kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16 - 22 września), którego koordynatorem w Polsce jest Ministerstwo Środowiska. W tym roku przygotowało z myślą o kierowcach kampanię „Oszczędź sobie i środowisku. Spalaj kalorie a nie benzynę” i przez cały tydzień namawia kierowców do racjonalnego korzystania z samochodów osobowych.

„Mobilki, mobilki, jak dróżka do kiosku?” - za pośrednictwem radia, jedynej przyjemności kierowców w niekończącym się korku są emitowane spoty informujące o korzyściach z ograniczenia korzystania z samochodów na krótkich dystansach. Na ulice kilkudziesięciu miast wyjechały autobusy ozdobione kolorowymi naklejkami zachęcającymi do korzystania z komunikacji miejskiej:

„Na krótkie dystanse wybierz inne ogumienie”

„W autobusie możesz poznać miłość życia. Jadąc samochodem – smak rozstania”

„Z okna autobusu możesz zobaczyć tęczę – z okna samochodu tylko 3 kolory” (tj. sygnalizacji świetlnej)

„Jadąc pociągiem możesz czytać, to co lubisz - jadąc samochodem hasła na billboardach”.