reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pieniądze z wraków w gminie Zgorzelec


20 sierpnia 2010

3680 zł tyle „na czysto” otrzyma budżet Gminy Wiejskiej Zgorzelec z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za usunięcie jednego samochodowego wraku. W mieście też są przypadki takich samochodowych "kwiatków", które opisywaliśmy na łamach www.zgorzelec.info, nie ma jednak chętnych by na nich zarobić. Czyżby budżet miasta był aż tak bogaty?

Cała procedura jest prosta choć długotrwała. Po wskazaniu porzuconego samochodu zostaje on odholowany na parking i następnie przez 6 miesięcy prowadzona jest procedura związana z ustaleniem właściciela pojazdu. Gdy to się uda to obciąża się go kosztami usunięcia samochodu. W przypadku gdy właściciela nie uda się ustalić, po półrocznym okresie rada gminy/miasta w drodze uchwały przejmuje taki samochód na własność samorządu i kieruje go do demontażu. Następnie do 31 marca kolejnego roku składa się w NFOŚiGW wniosek o dofinansowanie w kwocie 4 000 zł do każdego samochodu.

Ustawodawca chce wyjść samorządom na przeciw i przygotowuje zmiany do ustawy prawo o ruchu drogowym, wprowadzając w miejsce sześciomiesięcznego - trzymiesięczny okres przechowywania samochodu na parkingu.

- Cała procedura kosztowała nas 320 zł,  a Narodowy Fundusz zwróci nam za to 4 000 zł - mówi Wanda Janiak Naczelnik Wydziału Nieruchomości, Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa w Urzędzie Gminy Zgorzelec. - Taka sprawa to nic innego jak pieniądze leżące na ulicy, po które należy się tylko schylić.

Dofinansowanie zbiórki pojazdów przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma dwa podstawowe cele. Pierwszym jest poprawa estetyki miejsc, w których znajdują się takie wraki, a drugim usunięcie z użytkowania pojazdów, których stan ma negatywny wpływ na środowisko.