reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pieniądze dla samorządów lokalnych na ulicy


20 sierpnia 2010

Miliony złotych rocznie przechodzą samorządom koło nosa. NFOŚiGW po raz kolejny zaapelował do gmin by te zajęły się wrakami aut zalegającymi na ulicach i w lasach. Za jeden taki pojazd przekazany do stacji diagnostycznej fundusz zapłaci gminie 4 tys. zł!

Okazuje się jednak, że gminy nie wykazują większego zainteresowania takim wsparciem. W ubiegłym roku złożyły do NFOŚiGW łącznie 26 wniosków na kwotę zaledwie 400 tys. zł. W tym roku do funduszu wpłynęło już 44 wnioski na 4 mln zł.

Mimo to władze funduszu oceniają, że zainteresowanie samorządów tą formą pomocy jest wciąż niewielkie. NFOŚiGW robi co może by zachęcić gminy do skorzystania z pomocy - w tym roku rozesłano już pismo do wszystkich marszałków województw. Lada dzień zostanie wysłana informacja o programie dopłat do wszystkich gmin w Polsce.

Zgodnie z przepisami pojazd, co do którego nie ma wątpliwości, że został porzucony, może być przez służby gminne odholowany lub przewieziony na parking. Jeśli w przeciągu pół roku nie uda się odnaleźć właściciela ani on sam się nie zgłosi, gmina ma prawo pojazd przejąć na własność i oddać do stacji demontażu.

W następnym roku władze gminy mogą zwrócić się do NFOŚiGW z wnioskiem o przekazanie dopłaty w wysokości 4000 zł za każdy pojazd usunięty ze swojego terenu i poddany demontażowi.

Jak przekonuje Narodowy Fundusz powyższa kwota została skalkulowana bardzo korzystnie dla gmin. Pokrywa bowiem wszystkie koszty, wiążące się z procedurą usuwania pojazdu i przekazania go do odpowiedniej stacji demontażu.


Źródło: PAP

« powrót