reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Festiwal ekologicznej edukacji


17 sierpnia 2010

5 już edycja Coke Live Music Festival odbędzie się w dniach 20 i 21 sierpnia. Po raz drugi z rzędu imprezie towarzyszyć będzie szeroko zakrojona akcja ekologiczna, która ma zachęcić młodzież uczestniczącą w festiwalu do segregacji odpadów.  

Akcja edukacyjna będzie przebiegać pod hasłem „nie zatrzymuj. przetwarzaj”. Jest ona częścią szeroko zakrojonych działań prowadzonych pod marką  Coca-Cola, które  mają przekonać szczególnie młodzież,  że opakowanie nie jest odpadem a cennym surowcem.

- Festiwal gromadzi kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Chcemy każdemu z nich uświadomić, jak ważna jest  segregacja odpadów. Pokażemy, że np. butelki PET mogą mieć swoje „życie po życiu”  jeśli zostaną zebrane  i przetworzone na koszulki, czapeczki lub inne przydatne przedmioty. – mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. wizerunku firmy, kontaktów zewnętrznych i komunikacji Coca-Cola Poland Services.

Na festiwalu pojawią się także materiały edukacyjne oraz kosze do segregacji odpadów.

 Coke_2009
W wyniku pierwszej akcji ekologicznej w 2009 roku zebrano blisko 77 proc.  plastikowych i papierowych kubeczków dostarczonych na teren festiwalu. Wśród uczestników festiwalu zapanowała wówczas moda na ekologiczną „rywalizację” – z każdą godziną trwania akcji, kolejne grupy biorące udział w zabawie, przynosiły coraz więcej opakowań do przetworzenia. Bezapelacyjny rekordzista stawił się w punkcie zbiórki z 520 opakowaniami naraz.