reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Strategia na odpady


13 sierpnia 2010

Jak sobie poradzić ze śmieciami w naszym kraju? Polska planuje kolejny etap wieloletnich strategicznych działań: rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Krajowego planu gospodarki odpadami 2014 i perspektywicznie w okresie 2015-2022.

 Odpady to obecnie bardzo poważny problem ekologiczny w Polsce. Ponad 86% zebranych odpadów komunalnych trafia u nas na składowiska (GUS w 2009 r.) - prawie dwukrotnie powyżej średniej europejskiej (w Unii Europejskiej średnio 47%).

Jak poprawić gospodarkę odpadami zapewniającą ochronę środowiska? Na to pytanie ma odpowiedzieć Krajowy plan gospodarki odpadami 2014 (Kpgo 2014). To strategiczny dokument, który wytyczna główne kierunki działań w zakresie gospodarki odpadami. Krajowy plan gospodarki odpadami obejmuje m.in. opis aktualnego stanu gospodarki odpadami, w tym rozmieszczenie istniejących instalacji do zagospodarowania odpadów, a także prognozę zmian w zakresie gospodarki odpadami.

Obowiązek opracowywania planów gospodarki odpadami wynika z ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r.  o odpadach (Dz. U. z 2007 r. Nr 39, poz. 251, z późn. zm.). Plany podlegają aktualizacji nie rzadziej niż co 4 lata. Konsultowany Krajowy plan gospodarki odpadami 2014 stanowi aktualizację Krajowego planu gospodarki odpadami 2010 (Kpgo 2010), który został przyjęty uchwałą Nr 233 Rady Ministrów z 29 grudnia 2006 r. (M.P. Nr 90, poz. 946). W 2010 r. mija termin jego aktualizacji.

Dostosowanie gospodarki odpadami w Polsce do standardów europejskich to jedno z głównych wyzwań Ministra Środowiska. Rozpoczęte właśnie konsultacje Kpgo 2014 są jednym z ważnych elementów kształtowania systemu zagospodarowania odpadów w Polsce. Celem jest usprawnienie go tak, żeby gospodarka odpadami była w Polsce racjonalna, opłacalna, zgodna z unijnymi wymaganiami, a co za tym idzie bezpieczna dla środowiska i ludzi.