reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Rok 2010 rokiem zmian w gospodarce odpadowej


09 sierpnia 2010

Rok 2010 zapowiada się jako przełomowy okres jeśli chodzi o prawo odpadowe. Wiele przepisów i ustaw przeszło bądź przejdzie nowelizacje.

Od 12 marca br. obowiązuje ustawa z dnia 22 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2010 r. Nr 28, poz. 145). Ustawa wprowadziła nowe instytucje prawne dotyczące uzyskiwania decyzji zatwierdzającej program gospodarki odpadami przez wytwórców odpadów.

Nowelizacja wprowadza wiele zmian terminologicznych, m.in. zmienia ustawową definicję odpadów komunalnych, zgodnie z którą są to odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach domowych.
Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych nowelizacją jest umożliwienie zamykania z urzędu składowisk odpadów, które nie spełniają wymogów technicznych przewidzianych przepisami prawa (WIĘCEJ).

W lipcu br. został Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy stanowiącej transpozycję dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE. Projekt ten wprowadził nowe definicje, takie jak: bioodpady, sprzedawca odpadów, pośrednik w obrocie odpadami, oraz nowe wymagania i procedury (WIĘCEJ).

W 2010 roku przedstawiono też kilka projektów nowej ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych powołującej rejestr firm, które tym samym zmuszone zostaną do przestrzegania zapisów ustawy. Planowany termin wejścia ustawy w życie został ustalony na 1 stycznia 2011 roku (WIĘCEJ).

Również w najbliższym czasie ma wejść w życie uaktualniona, znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która przekaże gminom odpowiedzialność za zagospodarowanie odpadów komunalnych i same odpady (władztwo nad odpadami), oraz nałoży na właścicieli nieruchomości "opłatę śmieciową" (WIĘCEJ).

Autor: a.b.
« powrót