reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Posłowie wysłuchali raportu NIK o gospodarce odpadami w gminach


06 sierpnia 2010

Na połączonym posiedzeniu sejmowych komisji Samorządu Terytorialnego i Ochrony Środowiska posłowie wysłuchali raportu Najwyższej Izby Kontroli o gospodarce odpadami w gminach.

W swoim raporcie NIK krytycznie oceniła kontrolowane gminy. Większość samorządów (70,8 %) nie objęła mieszkańców zorganizowaną zbiórką wszystkich odpadów komunalnych. Tyko mniej niż połowa gmin (41,7%) zapewnia warunki do selektywnej zbiórki, odzysku lub unieszkodliwiania odpadów ulegających biodegradacji.

- Od pięciu lat rozmawiamy na ten temat i wiemy, że Polska nie spełni warunków unijnych w zakresie zmniejszenia ilości biodegradowalnych odpadów komunalnych na składowiskach śmieci. Państwo, społeczeństwo będzie musiało płacić kary - komentowała posłanka Mirosława Masłowska (PiS).

Spotkanie zostało zdominowane przez przykłady ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. - W Szczecinie nie ma ani segregacji wstępnej, ani recyklingu. Za to są chyba najwyższe w kraju opłaty za odpady - przekonywała posłanka. Zwróciła też uwagę na problem dzikich wysypisk w regionie.

- Byłabym bardzo bogata, gdybym tylko złotówkę dostawała za wykrycie dzikiego wysypiska śmieci - mówiła.

Po apelach posłów Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała, że rozważy kontrolę gospodarki odpadami w Szczecinie.

Źródło: PAP

« powrót