reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kolejny projekt ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach


04 sierpnia 2010

Przede wszystkim ministerstwo pozostaje przy, krytykowanym m.in. przez Unię Metropolii Polskich, pomyśle pozostawienia gminom wolnej ręki w wyborze systemu gospodarki odpadami na swoim terenie.

Przed tygodniem, na łamach www.samorzad.pap.pl prezydent Gdańska Paweł Adamowicz przekonywał, że pozostawienie gminom dobrowolności w wyborze systemu gospodarki odpadami nie zagwarantuje strumienia odpadów do regionalnych zakładów gospodarowania odpadami. Jego zdaniem obecne patologie się tylko pogłębią.

Jak wówczas stwierdził: „w cywilizowanych krajach odpowiedzialność za odpady komunalne ponosi gmina – od kubła po zakład zagospodarowania (zlecając podwykonawstwo na zasadach rynkowych). Dzięki temu mieszkańcy i przewoźnicy nie mają pokusy, aby pozbywać się odpadów nielegalnie lub niezgodnie ze standardami”.

Inne zdanie na ten temat ma jednak szefowa UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

W nowej wersji rządowej pozostawiono, skrytykowany przez Zespół Infrastruktury Komisji Wspólnej Rządu i Samorzadu Terytorialnego, zapis o 10-letnim okresie przejściowym dla wprowadzenia obowiązku przejęcia systemu gospodarowania odpadami komunalnym.

Nowa wersja nie uwzględnia także szeregu innych uwag zgłoszonych podczas konsultacji. Jak poinformowało ministerstwo środowiska, kolejne wersje projektu nie zostaną poddane ponownym konsultacjom społecznym.

Źródło: PAP

« powrót