reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Konkurencja pod koszem


04 sierpnia 2010

Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, prezes UOKiK podkreśla konieczność pilnej reformy systemu gospodarowania odpadami. Przyznaje jednak, że zmiany powinny być rozsądne i nie podyktowane wyłącznie obawą przed potencjalnym konfliktem z Komisją Europejską i sankcjami.

Najwięcej wątpliwości szefowej UOKiK budzi zapis umożliwiający gminom przejęcie obowiązków właścicieli nieruchomości w kwestii odbioru śmieci.

„Założenia do projektu ustawy przewidują, że dotychczasowe obowiązki właścicieli nieruchomości przejmą gminy. Wybiorą one w drodze przetargu spółkę odbierającą odpady przez kilka lat. Może to zagrozić konkurencji na rynku” – przyznaje Krasnodębska-Tomkiel.

W przeciwieństwie do polskich samorządów pani prezes chwali obowiązujący w Polsce system. Zdaniem Krasnodębskiej-Tomkiel jesteśmy nawet lepsi od państw unijnych, które w czasie, gdy my liberalizację rynku odpadów mamy już za sobą, one zaczynają o niej myśleć.

Źródło: PAP

« powrót