reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Odkurzacze z morza?


27 lipca 2010

„Po oceanie pływają wyspy plastiku, unoszące się na powierzchni wody. Największe z nich są kilkukrotnie większe niż amerykański stan Teksas. Jednocześnie na lądzie nie możemy zebrać wystarczającej ilości plastikowych odpadów, aby kontynuować produkcję ekologicznych odkurzaczy" - tłumaczy Cecilia Nord z Electrolux, Vice President, odpowiedzialna za działy Floor Care Environmental i Sustainability Affairs.

Projekt Electrolux zakłada stworzenie limitowanej liczby odkurzaczy z plastikowych odpadów zebranych z wód Pacyfiku, Oceanu Indyjskiego, Oceanu Atlantyckiego oraz Morza Śródziemnego, Bałtyckiego  i Północnego. Odkurzacze, które powstaną w trakcie projektu, będą prezentowane politykom, urzędnikom i konsumentom. Technika zbierania plastiku będzie zależeć od lokalizacji – od nurkowania po plastik, po zgarnianie odpadów z fal.