reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Projekt nowej ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach wymaga poprawy?


26 lipca 2010

Wprowadzenie dobrowolności w wyborze przez gminy systemu odbioru odpadów komunalnych tylko pogłębi obecne patologie – uważa prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jego zdaniem tylko pełne władztwo gmin nad odpadami uchroni Polskę od unijnych kar.

Zgodnie z założeniami do projektu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku rada gminy, stosowną uchwałą będzie mogła decydować o przejęciu wszystkich lub części obowiązków właścicieli nieruchomości w zakresie odbierania odpadów komunalnych, bez konieczności przeprowadzania referendum. Gminy, które tego nie zrobią, będą funkcjonowały na dotychczasowych zasadach.

Zdaniem prezydenta Gdańska i szefa Unii Metropolii Polskich to się nie sprawdzi.

- Jedna gmina podejmie uchwałę o przejęciu śmieci, druga nie, albo zmieni zdanie w kolejnej kadencji. To nadal nie gwarantuje strumienia odpadów do regionalnego zakładu ich zagospodarowania. Dlatego takie zakłady nie powstają – uważa Adamowicz.

- W cywilizowanych krajach odpowiedzialność za odpady komunalne ponosi gmina – od kubła po zakład zagospodarowania (zlecając podwykonawstwo na zasadach rynkowych). Dzięki temu mieszkańcy i przewoźnicy nie mają pokusy, aby pozbywać się odpadów nielegalnie lub niezgodnie ze standardami – przekonuje prezydent Gdańska.

Źródło: PAP

« powrót