reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Interpelacja do Ministra Środowiska w sprawie nowych przepisów


23 lipca 2010

Zdaniem parlamentarzystów, rozwiązania zawarte w rządowym projekcie pozwolą na likwidację dzikich wysypisk, skuteczną motywację obywateli do zachowań proekologicznych oraz na pozyskanie środków unijnych na nowoczesne instalacje do gospodarki odpadami komunalnymi. Posłowie przypomnieli, że jeszcze tylko w Polsce i na Węgrzech, spośród wszystkich krajów członkowskich UE, brakuje takiego rozwiązania w gospodarce odpadami.

Autor interpelacji, poseł Tadeusz Arkit przekonywał w środę w Sejmie, że nowe przepisy będą korzystne także dla mieszkańców. – Osobom, które zapłacą miesięczną opłatę za odpady ustaloną przez radę gminy, nie będzie się opłacało wyrzucać śmieci do lasu, wręcz przeciwnie – zostaną zmotywowani do pozytywnych zachowań.

Zgodnie z planem rządu nowa ustawa o odpadach ma wejść w życie 12 grudnia tego roku. Obecnie ministerstwo pracuje nad projektem, który powstanie w oparciu o założenia przyjęte przez Radę Ministrów na początku lipca.

Zgodnie z nimi, odpady mają być zbierane w sposób selektywny i przetwarzane zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami. Hierarchia ta będzie miała następującą strukturę: zapobieganie; przygotowanie do ponownego użycia; recykling; inne metody odzysku (np. odzysk energii); unieszkodliwianie.

Takie rozwiązanie ma się przyczynić do zwiększenia ilości odpadów poddawanych procesom odzysku (w tym recyklingu), zmniejszenia ilości odpadów poddawanych procesom unieszkodliwiania, a w szczególności unieszkodliwiania przez składowanie, które jest najmniej pożądanym sposobem gospodarowania odpadami.

Źródło: PAP

« powrót