reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowe przepisy dotyczące elektrośmieci?


21 lipca 2010

Telefony komórkowe, komputery, telewizory – lubimy je, ale gdzie trafiają po zużyciu? W najgorszym przypadku są ręcznie rozbierane na części przez dzieci z krajów rozwijających się. Może to je narazić na kontakt ze śmiertelnie groźnymi chemikaliami. Nowe przepisy mają na celu zaostrzenie obecnych zasad zbierania odpadów i postępowania z nimi, by w ciągu 6 lat można było odzyskiwać i przetwarzać 85% wszystkich odpadów. Posłowie z komisji ENVI poparli te propozycje 22 czerwca.

Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny stanowi jeden z najszybciej rosnących strumieni odpadów w UE (8,3-9,1 milionów ton, z tendencją wzrostową), stwarzając szereg zagrożeń.

Obecny cel wynosi 4 kg zebranego sprzętu na osobę rocznie, ale nie odzwierciedla to różnic istniejących między państwami członkowskimi EU. Niektóre już przekraczają tę ilość, innym to się nie udaje.

Poseł Florenz: „Proponujemy zbieranie 85% odpadów powstających w państwach członkowskich. Jest to ambitny, ale realistyczny i ważny cel”.

Cel ten zacznie obowiązywać w 2016 r. Od 2012 r. wprowadzony zostanie cel pośredni (4 kg lub ilość zebrana w 2010 r., w zależności od tego, która wartość będzie wyższa).