reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Opóźnienia w budowie oczyszczalni ścieków


20 lipca 2010

Już 157 średnich aglomeracji przyznało, że nie zdąży z budową oczyszczalni do końca tego roku. Niedotrzymanie unijnych terminów realizacji KPOŚK grozi wysokimi karami oraz wzrostem opłat za odprowadzanie ścieków.

Opóźnienia w realizacji inwestycji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych zgłosiło już 157 aglomeracji powyżej 15 tys. RLM (równoważnej liczby mieszkańców).Poślizg jest we wszystkich województwach. Największy w Małopolsce i Mazowszu .

Obecnie Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej, który koordynuje realizację KPOŚK, czeka na szczegółowe dane na ten temat od marszałków województw. Na ich podstawie zostanie opracowany projekt aktualizacji Programu, który wyznaczy nowe terminy wykonania inwestycji.

O opóźnieniach w realizacji KPOŚK już w kwietniu alarmowała NIK. Ostrzegł wówczas, że coraz bardziej realne staje się niedotrzymanie unijnych zobowiązań w zakresie redukcji zanieczyszczeń w ściekach komunalnych. 31 grudnia 2010 r. upływa termin realizacji drugiego z celów pośrednich, określonych w Traktacie dotyczącym przystąpienia m.in. Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej, związanych z wdrażaniem wymogów dyrektywy 91/271/EWG, na które Polska uzyskała okres dostosowawczy do 2015 r.


Niezrealizowanie lub nieterminowa realizacja przez gminy zadań ujętych w KPOŚK, w tym m. in. zaplanowanych do wykonania w terminie do końca 2010 r., może spowodować nałożenie na Polskę kar pieniężnych.

Źródło: PAP

« powrót