reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Dokument Ministerstwa Gospodarki dot. rozwoju biogazowni w Polsce przyjęty


19 lipca 2010

Już w 2008 roku powstał rządowy program pt. "Bezpieczna energetyka - Rolnictwo energetyczne", w ramach którego zaplanowano, przy współpracy ze strony m.in. organizacji pozarządowych, realizację zadania "Biogazownia w każdej gminie".

13 lipca br., przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki dokument pt. „Kierunki rozwoju biogazowni rolniczych w Polsce w latach 2010-2020” został przyjęty przez Radę Ministrów. MG przewiduje, że biogazownie będą powstawać głównie w gminach wiejskich oraz na terenach zasobnych w biomasę, co jest zgodne z priorytetami Wspólnej Polityki Rolnej UE.

Należy zwrócić uwagę, że biogazownie mogą mieć charakter rolniczo-utylizacyjny (innymi słowy substratem do produkcji biogazu są w nich prócz specjalnie hodowanych w tym celu roślin energetycznych także bioodpady np. odpady poubojowe lub piekarsko-ciastkarskie i inne). Jako takie mogą w znacznym stopniu zredukować ilość wytwarzanych w gminach odpadów organicznych.

Zapisy dokumentu mówią również o konieczności przeprowadzenia kampanii promocyjno-edukacyjnej nt. znaczenia biogazowni. Jej adresatami będą m.in.: przedsiębiorcy, rolnicy, producenci rolni oraz lokalne społeczności.