reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kompostowanie - metoda na bioodpady


14 lipca 2010

Przypomnijmy, że ciągle w Polsce 90% wszystkich odpadów jest kierowana na składowiska. Do końca 2010 roku Polska zobowiązała się, wstępując do Unii Europejskiej, na ograniczenie ilości odpadów ulegających biodegradacji, które trafiają na składowiska. Zgodnie z art. 26 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach do końca br. odzyska się lub unieszkodliwi odpady komunalne ulegające biodegradacji w takim stopniu, aby kierować do składowania ilość równą 75 % odpadów wytworzonych w 1995 roku.

Kompostowanie, które jest uznawane za najrozsądniejszą metodę unieszkodliwiania i zagospodarowywania odpadów biodegradowalnych, polega na kontrolowanym rozkładzie substancji organicznych. Rozkładu dokonują mikroorganizmy w odpowiednich warunkach. Wynikiem kompostowania resztek organicznych w specjalnych kompostownikach jest ekologiczny nawóz. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment kompostowników.

Wkład pracyGotowy kompost jaki trzeba włożyć jest niemal zerowy. Najczęściej przydomowe kompostowanie polega na tzw. technice pasywnej - wrzuceniu materii organicznej do kompostownika, pozostawieniu na dłuższy czas (kilkanaście miesięcy) i czekaniu. Kompostowanie pozwala w prosty oraz przyjazny środowisku sposób pozbyć się nadmiaru bioodpadów, co w konsekwencji dodatnie wpłynie na budżet domowy (zmniejszając ilość emitowanych z gospodarstwa odpadów, za wywóz których płacimy).


Autor: a.b.
Źródło: Zdjęcie: Kessner Photography

« powrót