reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Koniec gminnych planów gospodarki odpadami


12 lipca 2010

Nowa ustawa, nad którą pracuje resort środowiska, ma na celu wdrożenie dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylić niektóre dyrektywy, przedłożone przez ministra środowiska.

Oprócz ogólnych zasad i wymagań związanych z gospodarką odpadami, w tym odpadami specyficznymi, nowa ustawa ma zmienić zasady postępowania ze śmieciami. Chodzi zwłaszcza o ograniczanie ilości wytwarzanych odpadów, zmniejszanie ich negatywnego wpływu na środowisko oraz przygotowanie do ponownego wykorzystania.

Nowa ustawa przewiduje ułatwienia dla gmin i powiatów. Resort zrezygnował z przygotowywania planów gospodarki odpadami na szczeblu powiatu i gminy, tłumacząc to niską jakością tych aktów i opóźnieniami w przyjmowaniu przez samorządy.

Według projektu plany gospodarki odpadami będą opracowywane tylko na szczeblu i wojewódzkim. Rząd przewiduje, że większość przepisów powinna zacząć obowiązywać od 12 grudnia 2010 r. (ostateczny termin na wdrożenie przepisów dyrektywy).

Źródło: PAP

« powrót