reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Warszawa zajęła 16 miejsce w European Green City Index


09 lipca 2010

Raport European Green City Index opracowany przez Economist Intelligence Unit na zlecenie Siemensa bada 30 miast pod kątem związanych z ekologią wskaźników, np. działań na rzecz zmniejszenia emisji CO2, zużycia wody, czy prowadzonej na terenie miasta gospodarki odpadowej.

W tym ostatnim zakresie stolica wypadła dość blado (24 miejsce na 30 możliwych).

Tutaj jest najwięcej do zrobienia, ale przez ostatnie 3,5 roku w tych dziedzinach inwestujemy najwięcej - powiedziała pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie dla Rzeczpospolitej. Mimo spadku dochodów miasta, jaki obserwujemy od ubiegłego roku, nie rezygnujemy z inwestycji, których realizacja poprawi standardy ekologiczne Warszawy.

Podstawowym problemem w oczach nie tylko pani prezydent, na jaki napotykają samorządy w zakresie gospodarki odpadami, jest temat władztwa, czy odpowiedzialności za same odpady. Jest to model niespotykany w innych krajach Europy, samorządy z niecierpliwością czekają więc na zapowiadane zmiany prawa (nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminach). 

Cały wywiad przeczytać można na stronie Rzeczpospolitej.


Autor: a.b.
Źródło: Rzeczpospolita

« powrót