reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Założenie do projektu ustawy o odpadach przyjęte


09 lipca 2010

Dyrektywa ustanawia nowe cele w gospodarce odpadami. Pierwszym z nich jest obowiązek wprowadzenia do 2015 r. selektywnej zbiórki odpadów - przynajmniej w odniesieniu do papieru, metalu, plastiku i szkła. Do 2020 roku powinno zwiększyć się wagowo do 50% przygotowanie do ponownego wykorzystania i recykling materiałów odpadowych, takich jak papier, metal, plastik i szkło z gospodarstw domowych i w miarę możliwości innego pochodzenia, pod warunkiem, że te strumienie odpadów są podobne do odpadów z gospodarstw domowych.

 Projekt wprowadza nowe definicje, takie jak: bioodpady, sprzedawca odpadów (dealer), pośrednik w obrocie odpadami (broker), przetwarzanie jak również określa procedurę umożliwiającą uznanie przedmiotów lub substancji za produkty uboczne oraz wskazującą, kiedy dana substancja traci status odpadu. Ponadto szerzej opisane zostały sposoby postępowania z odpadami poprzez dodanie działań polegających na przygotowaniu odpadów do ponownego użycia.

 Zmiany w przepisach nowej ustawy o odpadach wpływać będą przede wszystkim na działania podmiotów operujących w sektorze gospodarki odpadami, a także organów administracji, prowadzących postępowania administracyjne na mocy przepisów ustawy o odpadach.