reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Po prostu kompostuj! W Legionowie kompostownik za darmo dla każdego


08 lipca 2010

Znakomita większość odpadów w Polsce, mimo zapewnień i planów nadal ląduje na składowiskach, co sprzeczne jest z zasadami ochrony środowiska a także, co w najbliższej przyszłości możemy odczuć – z prawem odpadowym Unii Europejskiej. W obliczu kar, jakie może na nas nałożyć Unia za niedotrzymanie poziomów odzysku i unieszkodliwiania bioodpadów pozostałe gminy powinny pójść za przykładem Legionowa.

Racjonalna gospodarka odpadami zakłada, że najrozsądniejszą metodą unieszkodliwiania i zagospodarowywania odpadów biodegradowalnych jest ich kompostowanie, czyli kontrolowany rozkład, którego dokonują mikroorganizmy w odpowiednich warunkach. Wynikiem kompostowania resztek organicznych w specjalnych kompostownikach, jest wysoce efektywny i co najważniejsze – przyjazny środowisku, ekologiczny nawóz organiczny.

Jak czytamy na stronach miasta Legionowo: kompostowanie odpadów zielonych w miejscu ich powstawania przynosi wiele korzyści. Koszty ich unieszkodliwiania w ramach zorganizowanej zbiórki są ogromne: opłaty za transport, unieszkodliwienie, opłaty administracyjne. Tymczasem, jedynym kosztem jaki ponosi właściciel nieruchomości kompostujący na własnej działce jest niewielki wkład pracy – napełnienie kompostownika odpadami zielonymi.

Właśnie dlatego miasto przeznaczyło ze swojego budżetu w bieżącym roku środki na zakup kompostowników, które wypożyczane są nieodpłatnie mieszkańcom deklarującym chęć selektywnej zbiórki bioodpadów oraz ich kompostowanie.