reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czy Polskę czekają kary?


08 lipca 2010

Nad naszym krajem jak przysłowiowy miecz Damoklesa, zawisła groźba zapłacenia ogromnych odszkodowań za niedotrzymanie zobowiązań.
Przypomnijmy, że do końca bieżącego roku Polska zobowiązała się znacznie ograniczyć ilość odpadów ulegających biodegradacji, które trafiają na składowiska. Zgodnie z art. 26 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U.  z 2007 r. Nr 39, poz. 251, z późn. zm.): do dnia 31 grudnia 2010 r. odzyska się lub unieszkodliwi odpady komunalne ulegające biodegradacji w takim stopniu, aby kierować do składowania ilość równą 75 % odpadów wytworzonych w 1995 roku. Do końca 2013 roku w ten sam sposób należy zredukować ilość składowanych bioodpadów o 50%.

Jak podaje Gazeta Prawna, Polska, jako jeden z nielicznych krajów w UE, nie zakończył nawet prac nad zmianami w prawie. I grożą nam wielkie kary. Każdy dzień spóźnienia będzie kosztować nawet 200 tys. euro. Problem wydaje się o tyle istotny, że w Polsce nadal 90% wszystkich odpadów trafia na składowiska.


Autor: a.b.
Źródło: Gazeta Prawna

« powrót