reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowy kompaktor w Bartoszycach


02 lipca 2010

Zakład Gospodarki Odpadami w Bartoszycach wzbogacił się o kompaktor – specjalistyczny pojazd przeznaczony do plantowania, czyli rozgarniania oraz rozdrabniania i zagęszczania odpadów trafiających na składowisko odpadów.

Zagęszczanie odpadów przy użyciu kompaktora jest najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem zmniejszania objętości odpadów, poprzez likwidacje wolnych przestrzeni pomiędzy fragmentami składowanych śmieci, a tym samym najlepszym sposobem wykorzystania przestrzeni składowiska.

Przykład - przeciętna gęstość odpadów komunalnych wynosi 300 kg/m3, a w wyniku kilku przejazdów kompaktorem ich gęstość zwiększa się do ok. 1200 kg/m3 - zagęszczenie to pozwala na zaoszczędzenie pojemności składowiska oraz na zniwelowanie kosztów eksploatacyjnych składowiska poprzez eliminację konieczności stosowania warstw przesypowych. I tak np. dla projektowanej kwatery na odpady komunalne o pojemności. 251 tys. m3 na składowisku w Wysiece koło Bartoszyc bez zastosowania kompaktora jej żywotność przy dotychczasowym strumieniu odpadów była zakładana na ok. 12 lat, a przy zastosowaniu kompaktora jego eksploatacja może wydłuży się czterokrotnie lub możliwe będzie zdeponować w tym samym czasie czterokrotnie większej ilości odpadów.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl