reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Nowa suszarnia i spalarnia osadów pościekowych


02 lipca 2010

W Olsztynie otwarto nową suszarnię i spalarnię osadów pościekowych. Jest to jedyna taka instalacja w Polsce.

Olsztyńska oczyszczalnia produkuje ponad 17 tysięcy ton odpadów ściekowych rocznie. Do tej pory wszystkie nieczystości były wywożone na pola Warmii i Mazur.

Osady są suszone w specjalnych urządzeniach, następnie przerabiane na granulki i w takiej formie trafią do pieca. Ciepło wytwarzane podczas spalania granulek jest wykorzystywane do osuszania kolejnej porcji osadów, co pozwala zaoszczędzić na kosztach gazu ziemnego. Końcowym produktem spalania jest neutralny dla środowiska popiół mineralny.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl