reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wymień elektrosmieci na żarówki energooszczędne


27 maja 2010

Ministerstwo Środowiska rozdaje żarówki energooszczędne w zamian za elektrośmieci.  Prowadzona w ramach Partnerstwa dla Klimatu akcja jest częścią działań, które neutralizują wpływ na klimat Konferencji Klimatycznej ONZ (COP 14), która odbyła się  w Poznaniu, w 2008 roku. Zbiórka elektrośmieci,  odbędzie się w sobotę,  29 maja br. w Warszawie - zapraszamy!

Do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego zapraszamy od godziny 09:00. Punkt wymiany starego sprzętu na żarówki zostanie przygotowany na parkingu przy Torwarze (róg ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej). Będzie to już kolejna tego typu akcja, na wszystkie przeznaczono łącznie 35 tys. żarówek.

Emisję dwutlenku węgla powstałą w wyniku organizacji szczytu COP 14 szacuje się (łącznie z przylotami ponad 12 tysięcy gości z całego świata, ich pobytem w kraju oraz obsługą) na ok. 16 mln ton. 

Akcje rozdawania energooszczędnych żarówek zrekompensują (tzw. offset) tę emisję w całości.

Klimatyczny taryfikator:

1 żarówka dla każdej osoby, która przyniesie zużyty sprzęt elektryczny.

Dodatkową żarówkę otrzyma ten, kto przyniesie wielkogabarytowe urządzenie AGD: chłodziarkę, lodówkę, zamrażarkę, pralkę, suszarkę do ubrań, zmywarkę, kuchenkę elektryczną, piekarnik, grzejnik elektryczny lub klimatyzator.

Pozostały sprzęt elektryczny, który będzie przyjmowany:

Małogabarytowe urządzenia AGD: odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi.

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne - tradycyjne i komórkowe.

Sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne.

Sprzęt oświetleniowy: świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze, żyrandole oraz wszystkie oprawy.

Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki.

Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych, automaty na żetony.

Przyrządy medyczne: sprzęt do dializoterapii, radioterapii, badań kardiologicznych, wentylacji płuc, zamrażarki laboratoryjne, testery płodności i inne elektryczne urządzenia medyczne.

Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne.

Automaty do wydawania: napojów, słodyczy oraz bankomaty.

źródło: Ministerstwo Środowiska