reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Remondis może budować sortownię


26 maja 2010

Oprotestowana przez mieszkańców Nowej Wsi Królewskiej, blokowana przez radnych i prezydenta sortownia ma prawo zostać rozbudowana. Decyzja o tym, czy tak się stanie zależy tylko od firmy Remondis.

Walka o zablokowanie rozbudowy sortowni odpadów przy al. Przyjaźni w Nowej Wsi Królewskiej miała się zakończyć na ostatnim posiedzeniu rady dzielnicy. Tam też prezydent Ryszard Zembaczyński obwieścił:

- Wydział ochrony środowiska prawdopodobnie wyda pozytywną decyzję środowiskową dla inwestycji. Ale zmienimy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu, który jest aktem nadrzędnym i sortownia nie powstanie w tym miejscu.

Tyle, że zamierzająca rozbudować sortownię firma Remondis już otrzymała decyzję środowiskową i nawet dziś może wystąpić o pozwolenie budowlane, a następnie rozpocząć prace.

- Plan zagospodarowania wprawdzie został zmieniony, ale zanim przyjmą go radni, a następnie przejdzie przez urząd wojewódzki i wejdzie w życie, to może minąć nawet dwa i pół miesiąca - mówi Krzysztof Śliwa, naczelnik biura urbanistycznego opolskiego ratusza.

Jeśli do tego czasu Remondis zdecyduje się na budowę, to nic nie będzie w stanie już działania firmy zablokować.

- Jesteśmy świadomi tego, że możemy kontynuować realizację naszego planu rozbudowy sortowni. Na najbliższym posiedzeniu zdecydujemy, jakie kroki zostaną podjęte - mówi Apolonia Klepacz z firmy Remondis.

Ostatnią kłodę pod nogi mogliby rzucić mu mieszkańcy dzielnicy albo ekolodzy, kierując pismo do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, gdzie zablokowaliby inwestycję do czasu wejścia w życie nowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Ale choć na złożenie pisma w SKO jest jeszcze kilka dni, to żadna ze stron nie jest zainteresowana takim protestem.

- Bo zamiast protestować lepiej usiąść do rozmów i budować dobre relacje - mówią "Gazecie" ekolodzy.

źródło: Gazeta Wyborcza