reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Brama do zaułku sztuki


25 maja 2010

Rzeźbiarka Monika Szpener buduje w Parku Stefana Kownasa bramę, która ma być symbolicznym wejściem do miejsc prezentacji sztuki nowoczesnej.

Brama do Remondis Art Corner powstaje w Ogrodzie Dendrologicznym parku Kownasa, między ulicami Słowackiego i Niemierzyńską.

- Pomysłodawcą Art Cornera, czyli zaułku sztuki jest mój mąż Robert - wyjaśnia Monika Krupowicz z agencji Open Mind. - W zamyśle ma tam powstać miejsce na umieszczenie sztuki współczesnej w miejscu publicznym. Nie chodzi nawet o kolejne rzeźby. Mogą się tam odbywać przedstawienia teatralne, koncerty czy inne przejawy sztuki. Chcielibyśmy, by było to miejsce swobodnej i wolnej ekspresji artystycznej w przestrzeni miejskiej.

Rzeźbę bramy wykonuje Monika Szponer, która po raz kolejny w swej twórczości wykorzysta odpady - konkretnie sprasowane plastikowe butelki. W Parku już stoi konstrukcja, na której wykonana zostanie brama. Do jej wybudowania autorka użyje bel sprasowanych w Remondisie butelek. Tworzą one swego rodzaju kostki - moduły, o wymiarach 120 x100 x 80 cm. Każda z kostek waży ok. 250 kg. W konstrukcji wykorzystane zostaną 32 takie moduły. Brama będzie miała wysokość 5,8 m i szerokość 6,4 m. Przygotowanie i organizacja pracy trwały ponad pół roku. Montaż rzeźby potrwa ponad tydzień. 28 maja zaplanowano otwarcie galerii i wernisaż połączony z koncertem.

Szpener trzy lata temu wykonała znane i nagradzane ławeczki z surowców wtórnych.

źródło: Gazeta Wyborcza