reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Łódź dyskutuje o spalarni


25 maja 2010

Do końca czerwca władze Łodzi będą musiały podjąć decyzję o lokalizacji Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Jest to warunkiem otrzymania dofinansowania z Unii Europejskiej w wysokości 446 milionów złotych. Władze miasta przekonują do inwestycji mieszkańców.

Wstępnie, jako miejsce inwestycji wskazano tereny przy ulicy Andrzejewskiej 5 w pobliżu EC-4. Wiceprezydent Dariusz Joński przekonywał mieszkańców okolicznych osiedli o nieszkodliwości spalarni. - Mamy tu do czynienia z najnowocześniejszymi technologiami, które zachowują najwyższe europejskie standardy. Oddziaływanie na środowiska będzie minimalne. Natomiast korzyści bardzo wymierne. Miasto rozwiąże problem składowania śmieci a dodatkowo produkowana będzie energia elektryczna – mówił. - Spalane będą tylko odpady posegregowane, tak, aby nie było niebezpiecznej emisji gazów. Jeśli nie utrzymamy odpowiednich rygorów, to stracimy dotację z unii – przekonywał wiceprezydent Dariusz Joński.

Mieszkańcy podkreślali konieczność ustawicznej kontroli nad przebiegiem procesów technologicznych i monitoring ewentualnych zagrożeń. Zostali zapewnieni, że ani powietrze ani gleba nie zostaną obciążone szkodliwymi składnikami. Nie będzie równie żadnego oddziaływania na wody podziemne ani też emisji odorów, ponieważ śmieci będą rozładowywane w odpowiednio przystosowanej hali. 

źródło: uml.lodz.pl