reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Spalarnia w Gorzowie Wielkopolskim


24 maja 2010

W gorzowskim szpitalu otwarto nowoczesną spalarnię odpadów medycznych, zmodernizowaną ze środków unijnych.

Modernizacja spalarni do termicznego unieszkodliwiania odpadów została w 85 proc. dofinansowana z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W październiku 2009 roku prace rozpoczęło konsorcjum firm: Bio Eko Tech z Łodzi, Kan-Bud z Gorzowa i OMC-Enwag z Warszawy.

– Ostatnia modernizacja systemu była przeprowadzona w 1993 roku. Jego zasadniczą wadą była praca na jedną zmianę. Wzorując się na systemie funkcjonującym w Centrum Onkologii w Bydgoszczy wprowadziliśmy zmiany umożliwiające pracę ciągłą – tłumaczy Andrzej Pilawski, dyrektor ds. technicznych Bio Eko Tech.

Wprowadzono także monitoring zanieczyszczeń. W ciągu doby w spalarni są utylizowane cztery tony odpadów, a powstałe ciepło wykorzystywane jest do ogrzewania szpitala. Oprócz modernizacji ciągu technologicznego przeprowadzono remont pomieszczeń do mycia i odkażania pojemników oraz magazynu na odpady stałe. Spalarnia spełnia teraz wszystkie normy unijne do 2032 roku. Całkowita wartość projektu wyniosła 6 mln zł.

źródło: komunalny.pl