reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Drożeją śmieci


21 maja 2010

Resort środowiska chce podwyższyć górną stawkę opłaty za składowanie odpadów. Zgodnie z założeniami do nowej ustawy o odpadach ma ona wynieść 400 zł.

Wiceminister środowiska Bernard Błaszczyk, odpowiadając na interpelację posła Stanisława Szweda zapowiedział, że kwestia opłat za składowanie odpadów ma być jednym z najważniejszych elementów nowego systemu gospodarki odpadami.

Podkreślił, że planowane jest określenie górnej stawki opłaty za składowanie na poziomie 400 zł za umieszczenie 1 Mg odpadów na składowisku.

Zdaniem wiceministra, określenie tak wysokiej opłaty zdeterminuje do poszukiwania innych metod zagospodarowania odpadów niż ich składowanie. Błaszczyk zastrzegł jednak, że stawki za selektywnie zebrane odpady komunalne będą niższe.

Resort chce, aby opłata była ustalana na podstawie ilości mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość oraz pokrywała koszty związane z odbiorem, transportem oraz odpowiednim unieszkodliwieniem odpadów komunalnych, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązującej hierarchii postępowania z odpadami.

Drugim filarem nowego systemu gospodarki odpadami ma być własność odpadów. Zdaniem Błaszczyka „tylko zmiana systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w kierunku przekazania gminie praw do dysponowania strumieniem odpadów komunalnych pozwoli w pełni objąć jednolitym systemem wszystkich mieszkańców gminy”.

Prace nad założeniami do ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku wchodzą w decydującą fazę. Obecnie uzgadniane jest stanowisko rządu w kwestii planowanego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych.

Po opracowaniu jednolitej koncepcji dotyczącej gospodarki odpadami komunalnymi i akceptacji projektu przez Komitet, a następnie po przyjęciu przez Radę Ministrów, założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zostaną przekazane do Rządowego Centrum Legislacji celem opracowania na ich podstawie projektu ustawy.

źródło: Serwis Samorządowy PAP