reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Czyste lasy na Mazowszu


18 maja 2010

11 maja podpisano porozumienie dotyczące programu „Czyste lasy na Mazowszu”. Ideą projektu jest integracja środowisk leśnych z samorządowymi w celu zwalczania problemu śmieci w lasach.

Porozumienie podpisali przedstawiciele czterech mazowieckich regionalnych dyrekcji LP (warszawskiej, radomskiej, łódzkiej i olsztyńskiej), Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Uporządkowanie lasów na Mazowszu leśnicy i samorządowcy chcą osiągnąć przez:
- zakładanie w lesie kamer, dzięki którym osoby śmiecące będzie można przyłapać na gorącym uczynku,
- wystawianie na parkingach koszy na posegregowane odpady,
- organizowanie zbiórek odpadów wielkogabarytowych, ułatwianie wywożenia odpadów poremontowych na wysypiska czy do punktów odbioru,
- edukację,
- akcję „Drzewko za elektrośmiecia”, która odbędzie się 29 maja (w zamian za przywiezione do nadleśnictw elektrośmieci każdy otrzyma sadzonkę).

– Warszawa osiągnęła już jeden ze wskaźników europejskich – jest liderem w ilości wytworzonych śmieci. Brakuje jej jednak możliwości ich utylizowania. Nie jest to powód do dumy - mówi Wojciech Fonder, dyrektor RDLP w Warszawie.

Cały projekt, planowany wstępnie na cztery lata, z możliwością przedłużenia na kolejne, dysponuje budżetem 3 mln zł rocznie. Już wkrótce ruszy nagłaśniająca go kampania medialna.

źródło: komunalny.pl