reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Warszawskie Dni Recyklingu


17 maja 2010

Warszawski magistrat już po raz piąty organizuje Warszawskie Dni Recyklingu. Finałem, trwających od połowy maja imprez będzie - jak co roku - ekologiczny piknik, na którym surowce wtórne będzie można wymienić na kwiaty i sadzonki.

Warszawskie Dni Recyklingu to coroczna impreza edukacyjna, której głównym celem jest promocja postaw proekologicznych oraz krzewienie wśród mieszkańców Warszawy idei selektywnej zbiórki surowców wtórnych i recyklingu. W tym roku, dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przedsięwzięcie realizowane będzie na większą skalę niż dotychczas – cieszy się Paweł Lisicki, Zastępca Dyrektora Biura Ochrony Środowiska. Oprócz głównego pikniku rodzinnego, odbędą się również akcje dzielnicowe: 15 maja w Białołęce i w Wilanowie, natomiast 29 maja w Wawrze i Włochach. Finałowy piknik ekologiczny odbędzie się 12 czerwca na boisku bocznym w Parku Agrykola, gdzie - już od godz. 10.00 - na warszawiaków będą czekały ekologiczne atrakcje i konkursy.

Na wszystkie imprezy – zarówno główną, jak i dzielnicowe - warto przynieść makulaturę, szkło, tworzywa sztuczne, butelki PET, baterie, puszki aluminiowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Surowce wtórne będzie można wymienić na piękne, zielone nagrody – zioła, kwiaty oraz sadzonki drzew i krzewów. Już za kilka kilogramów makulatury czy szklanych butelek będzie można dostać pelargonię czy bazylię, a na iglaki wymienimy np. zużytą mikrofalówkę albo telewizor. – dodaje Paweł Lisicki. W tym roku dla dbających o środowisko mieszkańców stolicy przygotowano około 20 tysięcy roślin: kwiatów (m.in. pelargonie, begonie, niecierpki,) ziół (m.in. bazylia, oregano, rozmaryn, tymianek) oraz krzewów i iglaków (świerki, jodły, tuje i berberysy). Dodatkowo będzie można otrzymać ekologiczne torby na zakupy oraz inne ekologiczne gadżety i nagrody.

Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu, jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. V Warszawskie Dni Recyklingu to ważne przedsięwzięcie realizowane w ramach wieloletniego programu edukacji ekologicznej "Warszawa Stolicą Czystości" działającego w Warszawie od 2005 r. Imprezie patronują: Prezydent m.st. Warszawy, Ambasador Norwegii oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.
 
źródło: www.komunalny.pl