reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Lubelskie boje o psie kupy


14 maja 2010

– "Toniemy w psich odchodach" – narzekają mieszkańcy lubelskiej dzielnicy Sławinek i proszą urzędników o zamontowanie specjalnych pojemników na takie odpady. Dzielnicowi społecznicy już rok temu zwrócili się do Urzędu Miasta z prośbą o zamontowanie takich koszy. Niestety, odpowiedź była negatywna.

Od końca marca strażnicy miejscy z Lublina wypisali 18 mandatów za niesprzątanie po zwierzętach i 26 mandatów za wyprowadzanie psa bez smyczy lub kagańca. – "Sprzątałbym po swoim psie, gdybym miał gdzie wyrzucać te nieczystości. W Lublinie nie ma koszy na psie odchody. A wyrzucanie kup do zwykłych kontenerów na śmieci nie wydaje mi się najlepszym pomysłem" – narzeka pan Artur, właściciel psa.

– "Zainwestowaliśmy w takie kontenery na Tatarach i Kalinowszczyźnie. Szybko zostały zdewastowane. Okazało się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto" – tłumaczył rok temu Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej. Dziś dodaje: – "Regulamin o utrzymaniu czystości w mieście mówi, że psie odchody mogą być wrzucane również do tradycyjnych pojemników na śmieci".

Wiosną zostały wznowione patrole na osiedlach. Funkcjonariusze sprawdzają czy właściciele zwierząt sprzątają po swoich podopiecznych oraz czy psy są wyprowadzane w kagańcach lub na smyczy.

źródło: www.komunalny.pl