reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:



Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?



1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Kwiaty za elektrośmieci


14 maja 2010

W sobotę, 22 maja w Łodzi odbędzie się druga powszechna zbiórka elektrośmieci pod nazwą Ekodzień. W zamian za niepotrzebne telefony, lodówki, komputery czy inne urządzenia elektryczne i elektroniczne, uczestnicy otrzymają kwiatka doniczkowego.
Akcja jest współorganizowana przez firmy Dell i Remondis. Od godziny 12.00 do 18.00 na róg alei Piłsudskiego i ulicy Piotrkowskiej (przy Centralu II) można przynosić niepotrzebne bądź popsute radioodbiorniki, telefony, golarki, tostery, miksery, odkurzacze, telewizory, odtwarzacze video itp. W zamian za elektrośmieci, uczestnicy otrzymają kwiatka doniczkowego., a dla pierwszych 200 osób, które przyniosą lodówki i pralki Remondis przygotowało specjalne drzewka iglaste.

Na dzieci w wieku szkolnym będą czekały ekologiczne gadżety Tego dnia nie zabraknie również dźwięków „zielonej” muzyki oraz towarzystwa znanych osobistości sceny politycznej i życia kulturalnego Łodzi, którzy zechcą wziąć udział w powszechnej zbiórce elektrośmieci. W zeszłym roku udało się zebrać 7,5 tony elektrycznych i elektronicznych odpadów.

Celem Ekodnia jest nie tylko zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ale również edukacja w zakresie gospodarowania niebezpiecznymi odpadami. Akcja ma przypomnieć łodzianom, że istnieją stałe punkty (można znaleźć je na stronie www.czystemiasto.uml.lodz.pl) zbierania zużytych urządzeń elektrycznych, których wyrzucenie do zwykłego śmietnika podlega grzywnie do 5 000 złotych.

źródło: www.komunalny.pl