reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Radomscy strażnicy pilnują porządku


06 maja 2010

Strażnicy miejscy z Radomia apelują o reakcję mieszkańców na przypadki zaśmiecania miasta.

Pomimo dużych trudności w ustalaniu osób odpowiedzialnych  za zaśmiecone nieruchomości, strażnicy doprowadzili do wyegzekwowania uprzątnięcia wielu miejsc na terenie Radomia. Straż Miejska od początku 2010 roku przeprowadziła 889 kontroli posesji w tym 189 kontroli wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Strażnicy nałożyli 234 mandaty karne, skierowali 5 wniosków o ukaranie do sądu, wystosowali 63 wezwania do właścicieli posesji oraz 38 pism o uprzątnięcie terenu.

Strażnicy miejscy przyłapali na gorącym uczynku m.in. osoby myjące pojazdy przy ul. Folwarcznej, wyrzucające gruz budowlany przy ul. Dębowej, podrzucające śmieci do kontenerów za których opróżnianie płaci RTBS Administrator, wypalające plastiki oraz kable przy ul. Folwarcznej.   

Osoby, dla których nie jest istotna ochrona środowiska, muszą się liczyć z wysokimi karami, nawet do 500 zł w postaci mandatu, natomiast w postępowaniu sądowym - z grzywną nawet do 5000 zł. Przypomnijmy, że koszt odbioru odpadów suchych oraz mokrych z 5-osobowego gospodarstwa domowego  to koszt ok. 40 zł. miesięcznie.    

źródło: komunalny.pl