reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

System Ekoinfonet wyłapie największych trucicieli środowiska


05 maja 2010

Specjalny system informatyczny zgromadzi dane o wpływie działalności przedsiębiorców na środowisko naturalne.

Zostanie utworzony system informatyczny inspekcji ochrony środowiska, w którym będą gromadzone i przetwarzane dane dotyczące przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Znajdą się w nim także informacje o poważnych awariach, a nawet o transgranicznym przemieszczaniu odpadów. Takie rozwiązanie przewiduje rządowy projekt nowelizacji ustawy o Inspekcji Ochrony Środowiska oraz o działach administracji rządowej, którego pierwsze czytanie odbędzie się na rozpoczynającym się dzisiaj trzydniowym posiedzeniu Sejmu.

Ekoinfonet, bo tak ma nazywać się specjalny system informatyczny, będzie prowadzony i nadzorowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. W takiej informatycznej bazie danych znajdą się informacje o zakresie i sposobie korzystania ze środowiska przez przedsiębiorców. Informacje te są przekazywane urzędom marszałkowskim i wojewódzkim inspekcjom ochrony środowiska co pół roku. Dlatego w systemie znajdą się np. informacje o tym ile dana firma wyemitowała dwutlenku węgla do atmosfery czy wypuściła ścieków do wód lub ziemi.

W Ekoinfonecie znajdą się także informacje o wynikach kontroli w firmach, które przeprowadzają inspektorzy. Odpowiedzialnym za wprowadzanie tych danych do systemu będzie wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy, utworzenie systemy Ekoinfonet będzie przebiegało etapami. W 2010 roku mają zostać utworzone bazy danych, co zostanie przeznaczone 5 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W przyszłym roku ma zostać zbudowany system łączności i zakupiony sprzęt informatyczny. Ten etap pochłonie z NFOŚiGW 6 mln zł. W 2012 roku zostaną wdrożone bazy danych, co ma kosztować 4 mln zł.

5 mln zł z NFOŚiGW zostanie przeznaczonych na utworzenie bazy danych.

źródło: Gazeta Prawna