reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Toksyczne substancje trafiły na dzikie wysypiska


05 maja 2010

Dzisiaj rozpoczęto wywożenie ok. 30 ton toksycznych substancji z magazynów przy ul. Osińska Góra w Myszkowie. Należą do nieistniejącej już firmy. Policja odkryła groźne składowisko w piątek 23 kwietnia. Właścicielowi posesji, na której składowano chemikalia grozi 5 lat więzienia. Niebezpieczne substancje mogły przedostać do źródeł, z których zaopatrywana jest w wodę połowa mieszkańców 35-tysięcznego Myszkowa.

Odpady należą do nieistniejącej już firmy. Policja odkryła groźne składowisko w piątek 23 kwietnia. Właścicielowi posesji, na której składowano chemikalia grozi 5 lat więzienia. Niebezpieczne substancje mogły przedostać do źródeł, z których zaopatrywana jest w wodę połowa mieszkańców 35-tysięcznego Myszkowa.

Śledczy podejrzewają, że ze składowiska na Osińskiej Górze, beczki z chemikaliami wywożono do Dębowca koło Poraja oraz do Lgoty Górnej - w okolice Koziegłów, gdzie w kwietniu znaleziono setki takich beczek.
W magazynie w Myszkowie znajdują się też plastikowe, 1000-litrowe pojemniki z nieustaloną jeszcze zawartością. Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobierają z każdego pojemnika próbki do badań. Po ich zakończeniu będzie wiadomo, czy zawierają substancje, takie jak te, które trafiły przed świętami wielkanocnymi na dzikie wysypiska śmieci w Dębowcu i Lgocie Górnej.

Właściciel terenów przy Osińskiej Górze został już przesłuchany przez policję, ale nie został zatrzymany. Wcześniej przebywał za kratkami w związku ze śledztwem dotyczącym handlu nielegalnym paliwem. Wyszedł z aresztu, ale sprawa się nie zakończyła.

W ubiegłym tygodniu burmistrz Myszkowa Janusz Romaniuk nakazał właścicielowi posesji natychmiastowe wywiezienie trucizn do utylizacji. Ponieważ okazało się, że nie mia on pieniędzy na pokrycie kosztów utylizacji chemikaliów, zapłacić musi gmina. 

źródło: Polska Dziennik Zachodni