Reklama:
Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.
spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew
Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
Aktualności
- Wkładajmy więcej energii w OZE
- Odpadowa konferencja - online!
- Teatr z odpadów
- Śmieci w lesie
- Odpady do spalarni
- Wraki po europejsku
- Forum "Dobre praktyki w gospodarce odpadami"
- Konferencja podsumowująca projekt "EKON-u"
- Rozstrzygnięcie konkursu edukacyjnego dla szkół!
- Polska w obliczu pozwów KE
- Za śmieci do więzienia?
- Apel ekoobywatela
Ankieta
Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?pozostałe ankiety
Pokaż nam, gdzie wyrzucasz śmieci
Władze Sanoka wypowiedziały wojnę dzikim wysypiskom śmieci i tym, którzy je podrzucają do osiedlowych śmietników.
- W mieście powstaje coraz więcej dzikich wysypisk. Notorycznie śmieci są podrzucane pod osiedlowe śmietniki dostępne tylko dla mieszkańców, którzy opłacają wywóz odpadów. Dlatego podjęliśmy działania, które mają zmienić tę sytuację - mówi Agnieszka Frączek, rzeczniczka urzędu miasta.- Zgodnie z "Regulaminem utrzymania czystości na terenie miasta Sanoka" każda rodzina musi podpisać umowę z dowolną firmą zajmującą się odbiorem odpadów, a także przechowywać rachunki dokumentujące ponoszone opłaty. Odpady odbierane muszą być co najmniej raz na dwa tygodnie, co wynika z przepisów sanitarnych - objaśnia Jerzy Sokołowski, komendant straży miejskiej w Sanoku. - Dzielnica po dzielnicy sprawdzamy, co robią ze śmieciami ci, którzy nie mają podpisanej umowy - dodaje komendant.
Jeśli w trakcie kontroli okazuje się, że właściciel domu nie ma umowy, straż daje mu 14 dni na załatwienie sprawy. Jeśli umowa nadal nie jest podpisana, właściciel dostaje mandat, nawet 500 zł.
- Na razie staramy się działać edukacyjnie, dlatego mandaty są niższe. Ale jeśli ktoś uporczywie się uchyla, musi liczyć się z tym, że skierujemy sprawę do sądu - przestrzega Sokołowski.
Obowiązek podpisania umów na odbiór śmieci mają także właściciele punktów handlowych. Niestety, część z nich nie ma takich umów, a odpady podrzucają do ulicznych koszy. Strażnicy chwalą się, że udało im się złapać kilkadziesiąt osób, które wysypywały śmieci na dzikie wysypiska. - Ustaliliśmy także kilka osób, które podrzucały śmieci do osiedlowych śmietników. W takich przypadkach udało się to dzięki współpracy z administracją osiedlową i mieszkańcami - dodaje komendant straży.
źródło: Gazeta Wyborcza