reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Segregowane odbiorą za darmo


28 kwietnia 2010

Gdzie wyrzucić zużyty sprzęt elektryczny czy starą szafę? Gdzie skoszoną trawę czy gałęzie? W gminie Przechlewo mieszkańcy nie będą już mieli tego problemu.

Właśnie kończy się tu projekt "Rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów oraz budowa kompostowni osadów ściekowych i odpadów biodegradowalnych w gminie Przechlewo". To kolejny etap wdrażania selektywnej gospodarki odpadami. Jego koszt to ponad 2,5 mln zł, z czego 70 proc. pochodzi ze środków unijnych.

- Najsprawniejszą metodą odzysku odpadów jest ich segregacja "u źródła", czyli bezpośrednio w gospodarstwach domowych - mówi Andrzej Żmuda-Trzebiatowski, wójt gminy. - Środki gminy w tym projekcie to ponad 750 tys. zł. W ramach przedsięwzięcia rozbudowane zostaną 64 punkty selektywnego zbierania odpadów. Utworzone zostaną też trzy nowe punkty, z których każdy będzie wyposażony w trzy otwarte kontenery: na zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny i na odpady zielone. Punkty będą się mieścić na terenie Szkoły Podstawowej w Sąpolnie, kotłowni osiedlowej i składowiska odpadów w Przechlewie.

Kompostownia, którą w ubiegłym tygodniu otwarto na terenie oczyszczalni, rocznie wytwarzać ma ok. 150 ton kompostu. Będzie on wykorzystywany m.in. do rekultywacji istniejącego składowiska. W przyszłości gmina planuje także sprzedaż kompostu lub jego wykorzystanie w uprawie roślin energetycznych. Co ważne, odpady będą przyjmowane od mieszkańców za darmo.

źródło: Polska Dziennik Bałtycki