reklama: depilacja laserowa Opole | kwas hialuronowy dermologic | koktajle do mezoterapii |

Elektrośmieci Szkło Papier Metale Baterie Niebezpieczne Bioodpady Samochodowe recykling - menu


Reklama:Salon kosmetyczny Opole usuwanie zmarszczek opole koktajle do mezoterapii Szukasz dla suchej skóry i cery kremu nawilżającego? Sprawdź kwas hialuronowy dermologic. Jeśli masz suchą skórę wypróbuj krem do twarzy z kwasem hialuronowym. Nie ma nic lepszego dla nawilżenia Twojej skóry.

spływy kajakowe Mała Panew opolskie | kajaki Mała Panew

Cierpisz na brak włosów, przerzedzone włosy na głowie. Skorzystaj ze sposobu na włosy: mikropigmentacja skóry głowy Odwiedź miejsce, w którym znajdziesz rozwiązanie na problemy skóry głowy i włosów. mikropigmentacja głowy Klinika Włosa- to miejsce, gdzie twoje włosy odżyją. |
 

Szukaj:

Aktualności

Ankieta

Co, według Ciebie, oznacza pojęcie *zrównoważony rozwój*?1213 odpowiedzi na pytanie
pozostałe ankiety
Serwis zbudowany dzięki wsparciu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Pekin walczy z odorem z wysypisk śmieci


28 kwietnia 2010

Władze Pekinu wypowiedziały wojnę odorowi ze znajdujących się wokół miasta wysypisk. Władze chińskiej stolicy rozmieściły ponad 100 armatek strzelających dezodorantami, gdyż w miarę jak robi się cieplej, więcej śmieci zaczyna gnić - pisze Reuters.

Armaty wystrzeliwujące środek neutralizujący nieznośną woń wymyślili pracownicy jednego z wysypisk na przedmieściach Pekinu. Wcześniej władze miasta przeprosiły za dochodzący stamtąd smród i obiecały rozwiązać problem.

Do walki z odorem użyto również pochłaniaczy zapachu oraz urządzeń oddzielających gazy o nieprzyjemnym zapachu i wykorzystujące je do produkcji energii elektrycznej.

Armaty, oficjalnie nazywane "wysokoprężnymi, dalekosiężnymi dezodorantami w spreju" wystrzeliwują ciecz pozyskiwaną z roślin. Spryskują nią przywożone na wysypisko śmieci. Następnie śmieci są zakopywane pod pochłaniaczami zapachu, a wierzch znów spryskuje się dezodorantem.

Jednak nie wszyscy są zadowoleni. Mieszkańcy domów w pobliżu wysypiska twierdzą, że na razie nie widzą żadnych rezultatów.

"Za każdym razem, kiedy dochodzi do nas nieprzyjemny zapach wszyscy kaszlemy. Nawet kiedy się śpi, można obudzić się kaszląc" - mówi jeden z nich.

Około 17 milionów mieszkańców Pekinu każdego dnia produkuje 18,4 tys. ton odpadów z gospodarstw domowych. 90 proc. tych śmieci wyrzucanych jest na 13 wysypisk wokół chińskiej stolicy.

źródło: PAP - Nauka w Polsce